Connect with us

Siyaset

Erdoğan’dan sert sözler: Boş çuval gibi devrilecekler

Reisicumhur Erdoğan milletvekilleriyle genel merkezde sabah yemeğinde bir araya meydana. Milletvekilleri, yeni partiden revizyona, seçimden Cumhur İttifakı’na şahsı görüşlerini taşıdı. Reisicumhur Erdoğan da yeni parti kurma hazırlığı icra eden mühim isimlere katı laflarla uyarıda bulunmuş oldu.

İşte o toplantıda AK Parti kulislerinde konuşulanlar…

“23 Haziran fırsat”

Erdoğan, İstanbul seçimleriyle alakalı, seçimin arka tarafta kaldığını ve değerlendirmelerin yapılacağını söylemiş oldu.

23 Haziran’ın bir fırsat bulunduğunu belirten Erdoğan, “bunu değerlendirelim” diye konuştu.

“Ya milletin gönlüne gireceksiniz…”

Sisteme aksi tenkitler, Kılıçdaroğlu’nun referandum isteğine de yanıt veren Erdoğan, eleştirileri saygıyla karşıladığını ama sistemin onayını milletten aldığını söylemiş oldu “Bu mevzunun tartışılması eskiye dönülmesinden bahsedilmesi ulusa hakaret, milletin verdiği hüküm salt olur. Milletin gönlüne gireceksin ya da yönetemeyeceksin. 1930’lu senelerde CHP başkanlarını vali atıyordu bunlara geri tur olmayacak” diye konuştu.

Kof çuval şeklinde devrilecekler”

Daha fazla ilkin Babacan ile görüşen ve partide kalmalarını arzu eden Erdoğan bu kere yeni parti kurma düşüncesinde olanlara katı laflarla yüklendi. Yunus Buyruğa‘nin İlla edep dizelerini kullandı.

Erdoğan şunları söylemiş oldu.

“AK Parti doğrultu partisi, halkın ve hakkın yönü. Hepimiz yönde devam ediyoruz, yönü şaşıranlar oldu. Rüyaya dalan, mühendislik hesabıyla konumu bulmaya çalışan, AK Parti’nin gölgesini şahsı gölgesi sananlar içi kof çuval benzer biçimde devrileceklerdir. Onların ne gerisinde olduğu değil de bizim ne yaptığımız mühim. Yunus Buyruğa‘nin söylediği şeklinde. Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım istek, dediler ilim arka tarafta, illa edep illa edep.”

Yorum Yaz

Yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2019 HaberTr