Connect with us

Ekonomi

Kredi Kartı Aylık Faiz Oranını 2.15’ten 2’ye indirdi

Merkez Bankası Kararına göre kredi kartı faizleri en fazla iki TL ‘ye indirildi.Temmuz 2019’dan itibaren işteme gececek.Merkez Bankası’nın almış olduğu karara göre TL kredi kartı işlerinde uygulanacak olan ürem yani faiz  oranlarını indirme sonucu elde etti.

Merkez Bankası, TL kredi kartı işlerinde uygulanacak olan maaş en yüksek faiz seviyesini suratta 2.15’ten yüzde 2’ye indirdi. Ecnebi ücret cinsinde işlemlerde de maaş en yüksek faiz seviyesini ise yüzde 1.72’den yüzde 1.altmış‘a indirdi. Ek olarak maaş rötar faiz miktarında da TL uygulamları için yüzde 2.65’ten 2.40’a indirirken, ecnebi ücret uygulamalar için ise yüzde 2.22’den 2’ye indirdi. Buna göre hüküm 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Merkez Bankası’nın almış olduğu bu hükmün ardı sıra, amme alacaklarına yapılan geçilme zammı payı da buna göre maaş yüzde 2.5’a yükseltildi. Reisicumhur sonucuna göre yeni değer, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren caiz meydana gelecek.İste buna göre faiz oranları en fazla yüde iki’den az olacak.

Yorum Yaz

Yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2019 HaberTr