Connect with us

Teknoloji

SEO Öğrenmek İsteyenlerin İlk Tercihi Müslüm Aslantürk

Müslüm Aslantürk, birçoğumuzun sosyal medya üstünden yaptığı canlı yayınlarla tanıdığı SEO uzmanıdır. Tek amacı, Türkiye genelinde kaliteli bilgiye sahip web sitelerin ön plana çıkmasıdır. Bu yüzden SEO denildiği zaman akla gelen ilk kişi şüphesiz Müslüm Aslantürk’dür.

Kısa zaman önce kendisi SEO eğitimi vermeye başladığını açıkladı. SEO alanında en güvenilir isim olması eğitim almak isteyen kişiler için bir fırsat oldu.

SEO hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için kesinlikle Müslüm Aslantürk’ün https://www.muslumaslanturk.com.tr/seo/ içeriklerine göz atın.

SEO alanında ilk defa uygulama yapacak bir kişiyseniz, bizim anlamımızla ilk önce SEO nedir öğrenelim.

SEO Nedir?

SEO, web sitelerin arama motoru kriterlerine göre optimize edilmesidir. Bu yüzden SEO kavramı arama motoru optimizasyonu olarak da tanımlanır.

Yayına giren yeni algoritmalarla birlikte arama motoru kriterleri sürekli olarak değişmektedir. SEO alanında güncel kalmak ve oyunu kurallarına göre oynamak için kriterlerin tamamı en kısa süre içerisinde hayata geçirilmelidir.

Başarılı bir SEO uzmanı, arama motorunu iyi anlamasıyla diğer uzmanlardan ayrılır. Arama motorunu iyi anlamak için de tüm algoritmalar iyi bir şekilde analiz edilmelidir.

SEO yapmayı elbette bireysel olarak öğrenmek mümkündür ancak bu bir hayli zaman alacaktır. Sürekli olarak aslında basit olan teknikleri deneyip yanılmaktansa kesinlikle bu alanda eğitim alınmalıdır. Müslüm Aslantürk’ün kesinlikle güvenilir bir şekilde eğitim alabileceğiniz bir kişi olduğunu söylemek mümkündür.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları site içi SEO ve site dışı SEO olarak gruplandırılır. Site içi SEO çalışmalarının tamamı kullanıcı deneyimini arttırmaya yöneliktir. Site dışı SEO çalışmaları ise web sitenin iyi yönlerini ön plana çıkarmak için yapılan site dışı çalışmaları kapsar.

Site İçi SEO Çalışmaları

Sizlerin de bildiğiniz gibi web site hızı bir sıralama kriteri haline geldi. 3 saniyeden fazla yükleme hızına sahip olan siteler kullanıcı deneyimi düşük olarak işaretlenmektedir. Site içi SEO çalışmalarında başarı yakalamak için kesinlikle sayfa yükle hızına öncelikli olarak odaklanılması gerekmektedir.

Tabi ki site içi SEO değerlerinin iyi olması sadece sayfa hızının yüksek olmasıyla ilişkilendirilemez. Başlık etiketleri, içerikler, görseller ve meta açıklamalar SEO kurallarına göre yapılandırılmalıdır.

Aynı şekilde ana makalelerin güçlendirilmesi için iç bağlantıların çeşitlendirilerek ana makaleye işaret etmesi sağlanmalıdır. Temelde basit gibi görünse de bunların tamamını uygulamak tecrübe gerektirir.

Site Dışı SEO Çalışmaları

Site dışı SEO çalışmaları, web site trafiğini arttırmak için yapılan çalışmalardır.

Web siteye alaka düzeyi yüksek backlinklerin temin edilmesi ilk akla gelen site dışı SEO çalışmasıdır. Elbette site dışı yapılan çalışmalar bunlarla sınırlı değildir.

Adwords ve diğer sosyal medya platformlarında doğru yapılandırılmış reklamların oluşturulması da bir site dışı SEO çalışmasıdır. Özellikle sosyal medya pazarlaması bir sektör haline gelmiştir. Sosyal medyada aktif bir şekilde yer almayan işletmelerin başarıyı yakalaması mümkün değildir.

Gördüğünüz gibi SEO uzun bir süreçtir. Eğitim almadan bir şeyler öğrenmek çok zaman kaybı yaşamanıza neden olur. Kısa sürede yüksek bilgi edinmek için eğitim alınabilir. Bu bağlamda Müslüm Aslantürk ilk tercihiniz olmalıdır.

Yorum Yaz

Yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2019 HaberTr